YURDIŞI’NDAKİ ÜNİVERSİTELERİN LİSANS VE MASTER İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?


YURDIŞI’NDAKİ ÜNİVERSİTELERİN LİSANS VE MASTER İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Bu yazımızda yurtdışındaki özellikle mimarlık bölümü olan üniversitelerin başvuru koşullarını sizler için araştırdık. Umarız yazımız sizin için yararlı olur. Yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere başarılar dileriz.

 
ALMANYA’DAKİ MİMARLIK BÖLÜMÜ OLAN ÜNİVERSİTELERE BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Almanya’da Lisans ya da Yüksek Lisans(master) eğitimi almak düşünüldüğünden çok daha kolay, prestijli ve oldukça ekonomik. İşletme, teknoloji, mühendislik, sanat, sosyal bilimler ve daha bir çok alanda sahip olduğu dünya çapındaki üniversite ve akademisyenleri ile farklı ülkelerdeki öğrencilerin ilgisini çeken Almanya, lisan ve yüksek lisans eğitimi için çok fazla başvuru almaktadır.
 
 ‘’ALMANYA’DA ÜCRETSİZ MASTER’’

Üniversitelere ücret ödemeyen öğrenciler; eyaletlere göre yıllık 300 Eur ile 600 Eur arasında değişen Eur aydatları almaktadırlar..Almanya öğrencilerine sundukları bu olanaklardan olayı, en iyi tercihlerden biridir.
 
ALMANCA EĞİTİM 2. DİL AVANTAJI

Almanya’da eğitim almaya karar verdiğinizde sizi en çok zorlayacak ama bir o kadarda size değer katacak konu Almanca öğrenmek olacaktır. Eğer hiç Almancanız yoksa Almanca hazırlık okuyabilirsiniz.